Ako správne kompostovať a využiť urýchlovač kompostu?

Založenie kompostu

Chcete si na svojej záhradke založiť kompost? Pretože kompost je výborným riešením, ako si na svojej záhradke vytvoriť hnojivo pre vaše stromy a rastliny. V našej rubrike rady a tipy sa Vám budeme snažiť priblížiť niekoľko rád a tipov pre správne založenie kompostu na Vašej záhrade.

Čo do kompostu nepatrí

Vyvarujte sa plnenie kompostu surovinami ako sú korene hlúbovín, čokoľvek plesnivého, citrusové plody, tráva zo závadového prostredia - od cesty pod. Ďalej sa jedná o burinu v kvete, alebo jeho odnože, choré rastliny či ich časti alebo zvyšky z kuchyne v podobe mäsa a kostí.

Mr. Bacteria No. 4 Bio-enzymatický čistič pre Váš záhradný KOMPOST kúpite  >>> TU <<<

Čo do kompostu patrí

Do kompostu patrí tráva, s použitím KOM 4 - baktérie pre Váš kompost aj väčšie množstvo čerstvo pokosenej trávy, slama, drvená kôra a drvené vetvy stromov, štiepka, popol z dreva, lístie ovocných stromov, maštaľný hnoj, záhradná zemina, rašelina. Vhodný je aj odpad z kuchyne v podobe zvyškov zeleniny a nehnilé ovocie a pod.

Praxou je overené, že štandardný kompost pri dodržaní optimálnych podmienok vyzreje počas jedného roka. S prostriedkom KOM 4 - baktérie pre Váš kompost sa táto doba skráti približne o 60 dní. Prípravok KOM 4 - baktérie pre Váš kompost tiež maximalizuje zahnojené hodnoty Vášho kompostu.

Mr. Bacteria No. 4 Bio-enzymatický čistič pre Váš záhradný KOMPOST kúpite  >>> TU <<<

Ako, kedy a kde kompost založiť

 • Kompost zakladáme najlepšie na jeseň, na mieste v polotieni alebo tieni, najlepšie pod stromami. Dôvodom je ochrana kompostu pred slnečným žiarením a vetrom a tým k vysychaniu kompostu.
 • Z dôvodu lepšej manipulácie sa snažte kompost zakladať do nádob, alebo ho aspoň ohraničiť dostatočne širokým pásom napríklad z plastu. Ohraničený kompost pomalšie vysychá a aplikovaný prostriedok Vám z neho pri aplikácií nevytečie.
 • Prvým, podkladovým materiálom pre kompost môže byť drvená kôra, slama, alebo vetvičky stromov.
 • Následne môžeme začať pridávať jednotlivé kompostovateľné materiály - slama, lístie ovocných stromov, maštaľný hnoj, zvyšky zeleniny.
 • Kompost sa snažte udržať dostatočne vlhký v celom jeho priereze. Skúšku optimálnej vlhkosti môžeme vykonať napríklad tak, že do dlane naberieme kompostovaný materiál, v dlani ho stlačíme a medzi prstami by sa mali objaviť malé kvapky vody. Po otvorení dlane s materiálom by mal zostať materiál v stlačenom stave. Ako nežiaduce sa javí, keď z ruky tečie voda - kompost je príliš vlhký. Pokiaľ sa nám po otvorení dlane materiál rozsype, kompost je príliš suchý. Pokiaľ bude kompost suchý, nebude Vám zrieť a postupne vymrú všetky mikroorganizmy a baktérie zaručujúce optimálnu zrenia.
 • Dôležitý je prísun vzduchu. Preto je vhodné kompost občas prehádzať, alebo prekypriť. Je to dôležité pre život mikroorganizmov a baktérií, ktoré sú do kompostu pridávané použitím výrobku KOM 4 - baktérie pre Váš kompost. Zlý prísun vzduchu vedie k zlému zreniu kompostu, k silnému spomaleniu zrenia a jeho nevyužitelnosti.
 • Nezabudnite ani na rôznorodú veľkosť jednotlivých materiálov, ktorými plníte kompost. Dochádza tým k prevzdušneniu a dobrému zraniu kompostu.
Mr. Bacteria No. 4 Bio-enzymatický čistič pre Váš záhradný KOMPOST kúpite  >>> TU <<< sk popis fotky 1 sk popis fotky 3 sk popis fotky 2

Rady a tipy

Mr. Bacteria No. 1-14 známka kvality

Na našom webe môžete nakupovať výrobky značky Mr. Bacteria pod označením Mr. Bacteria No. 1-14. Všetky výrobky značky Mr. Bacteria sú vyrobené z najkvalitnejších surovín, čo zabezpečuje ich kvalitu, vysokú bakteriálnu silu a funkčnosť. Výrobky Mr. Bacteria sú preverené tisíckami spokojných zákazníkov. Vyskúšajte tiež kvalitu a funkčnosť našich výrobkov. Tešíme sa z Vašej spokojnosti s používaním našich výrobkov. Váš Mr. Bacteria e-shop tím!

Prečo produkty Mr. Bacteria

 • Záruka originality výrobkov
 • Vyrobené z najkvalitnejších surovín
 • Vysoká bakteriálna koncentrácia a účinnosť
 • Doprava od 169 EUR hodnoty nákupu zdarma
 • Celá ponuka výrobkov na sklade
 • Odoslanie objednávky do 24 hod.
 • Tisícky spokojných zákazníkov
všetky produkty

KONTAKTUJTE NÁS

go pay logo bank card
European customer infoline
(communication in English language):
+421 907 840 000
European customer infomail
(communication in English and other languages):
info@mrbacteria.eu
Top